No hej

Projekt bazuje na popularnym układzie ESP8266 i, w czwartej już jego wersji, na termometrze DS18b20 (DHT22 ma zbyt dużą bezwładność temperaturową). No i jeszcze na polibudowym hotspocie. Całość jest zmontowana na płytce i umieszczona w szklarniowej części budynku C13.

Pomysł zrealizowany w ciągu jednego czerwcowego dnia.

Jeśli pomiar wykonywany był >5min temu, to możliwe, że płytka została zabrana do upgrade lub padła bateria. Lub zabrał ją jakiś dowcipniś zawadiaka i czuje adrenalinkę, niczym bomber z W3.

A ja jestem Kacper. Dumny student W4, kierunek Automatyka i Robotyka. Ojcem projektu jest też Kuba Pal. Jest ojcem drugiej, trzeciej i czwartej wersji płytki. Robi rakiety w PomeranianSpaceTeam (naprawdę, rakiety!) i działa w Synergii. Lubimy robić jakieś fajne rzeczy. Mamy nadzieję, że spodobał się Tobie nasz μProjekt.

Zdjęcia w tle wykonane przez największego fotografa wojennego, Piotra Klimkowskiego.

Opis dla ciekawskich: Wersja czwarta płytki została oparta na ESP8266-07 lub ESP8266-12e w zależności od konkretnej sztuki. Główne różnice względem poprzedniej wersji to użycie stabilizatora napięcia VLDO zamiast przetwornicy buck-boost do zasilania ESP. Dodatkowo umieściliśmy osobny układ kontrolujący zasilanie, który zapewnia oszczędność kilkudziesięci uA w trybie uśpienia. Oprócz tego nie trzeba się już lutować, żeby zaprogramować układ, a niedługo wcale nie trzeba będzie ruszać się z domu, żeby to zrobić ;)

Poprzednio pracowaliśmy pod adresem szklarniapwr.pl


Jeśli masz jakiś pomysł lub chęć współpracy, pisz na maila ;--).